NOMAD TECH ATIŞ FUARINDA
Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından Demirtaş barajı bölgesinde atıcılık yarışması düzenlendi.  Bursa Demirtaş Atıcılık ve Trap tesislerinde 14.04.2019 tarihinde düzenlenen atış yarışmasına savunma sanayinin önemli markalarından Nomad Tech (www.nomadtech.com.tr )markası da katıldı.

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Demirtaş semtinde kurulan Atıcılık ve Trap Tesisleri, atıcılık sporunun ihtiyacı olan poligon talebini karşılamak adına kurulmuş bir spor tesisi. Bunun yanı sıra tesis, atıcılık sporuna gönül vermiş spor severlerin doğa ile iç içe zaman geçirmesine olanak veriyor. Toplam 31 bin metrekare üzerine kurulan alanda düzenlenen atıcılık yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından yoğun bir ilgi vardı.

CC Holding (www.ccholding.com.tr ) bünyesinde bulunan Nomad Tech Savunma Sanayi A.Ş. AR-GE çalışmalarının tamamlandığı Akıllı Çelik Hedef ile yarışma bölgesinde yer aldı. Atış için özel üretilmiş Akıllı Çelik Hedef ürününün tanıtımını yapan firma aynı zamanda yarışmaya katkı sağlayacak çalışmalar gerçekleştirdi.


Nomad Tech tarafından üretilen akıllı çelik hedef, atış yapılmasının ardından kağıt veya şişe hedeflerinin değiştirilmesi ihtiyacını ortadan kaldırır. Uzaktan alıcılı sistemi sayesinde 1 km’ye kadar alınan hedeflerin dijital ekranı sayesinde vurulup vurulamadığını gösteriyor. Düzenlenen yarışmada atıcıların ilgisini çeken çelik hedef, bir daha ki senelerde düzenlenen yarışmalarda çelik hedef klansmanında yer alacağını ispatlamış oldu.

t