CC HOLDİNG VE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİ
 CC Holding uzun süredir ortak AR-GE çalışmaları sürdürdüğü Türkiye için stratejik öneme sahip ürünler hakkında görüşme yapmak için AGRİDEK firması ve Bilim Adamları ile CC Holding merkez binasında toplantı yaptılar. CC Holding Genel Müdürü Sn. Enes Ediz Genç, Koz Grup yöneticileri Sn.Şeref Cenkçi, Mert Öz,  Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. T. Hasan Akgül, Veteriner Hekim ve Farmakolog Sn. Ramazan Uludağ ve AGRİDEK yetkilileri Sn.İbrahim Şahinol, Sn.Şenol Şahinol katıldırlar.

Akdeniz Üniversitesi tıp, biyoloji gibi alanlarda dünyada birçok ilke imza atan Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinden birisidir. Projelerimizde önemli bir rol üstlenen Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü'nden Prof. Dr.t. Hasan Akgül’ün, mikrobiyoloji alanında birçok başarılı çalışması bulunmaktadır.  Bu çalışmanın ortaya koyduğu güven ve büyük potansiyelinin temeli de buraya dayanmaktadır. 

25 yıldır Veteriner Hekim ve Farmakolog olan Sn. Ramazan Uludağ hayvan sağlığı, besicilik ve yem katkıları alanlarında yoğunlaştırdığı çalışmaları ile projelerimize önemli katkılar sunmaktadır.

Diğer bir katılımcı olan AGRİDEK Kimya Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti. ise POLİFEN A.Ş. tarafından üretilen %100 akrilik esaslı yüzey kaplama malzemesi POLİCOR’un Türkiye'deki dağıtım ve uygulamasını gerçekleştirmiştir. Şimdi de bu birikimlerini Türkiye'de inşaat firmaları, mimari gruplar, mutfak/banyo üretici ve ithalatçıları ile paylaşmaktadır.

Birçok değerli katılımcı ile gerçekleştirilen “Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi” olarak nitelendirilebilecek bu projelerin ana başlıkları probiyotik yem katkıları, kozmetik sektörü üretiminde üstün teknoloji gerektiren bio yararlanımı arttırılmış ürünler ve gıda takviyeleri ile organik yapı kimyasalı olarak belirlenmiştir.

Belirlenen bu üretim alanlarının içerisinde organik yapı kimyasalı alanındaki çalışmalara bilhassa daha fazla önem verilmektedir. Yapı kimyasalları; inşaat ve bina yapımında kullanılan yardımcı malzemeler olarak bilinmektedir. İnşaat sektöründe kullanılan ve en yeni teknoloji ile üretilen yapı kimyasalları; geleneksel yapıştırıcıların ve klasikleşmiş güçlendirme ve tamir malzemelerinin yerine kullanılmaktadır.

 İnşaat sektörü dünya piyasasında çok fazla önem arzeden alanlardan bir tanesidir. CC Holding Türkiye’nin bu alanda her geçen gün büyüyen potansiyel gücüne destek vermeyi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflemektedir. Bu vizyon ile CC Holding alanında çığır açacak nitelikte olan organik yapı kimyasalında ki geliştirme çalışmalarına ayrı bir değer ve öncelik vermektedir.

Yüksek teknoloji gerektiren bu çalışmaların mali getiri olarak ülkemize büyük katkı sağlaması hedefleniyor. Bu stratejik ürünlerin CC Holding’in kuruluş hedefi olan Türk ürünlerini dünya pazarında lider olması hedefine yakınlaştırdığı aşikârdır. Projenin diğer bir önemi de Milli İşbirlikleri ile sürdürülmesi ve başarının iç dinamiklerle paylaşılmasıdır.

Toplantı sonunda Uzun süredir ön görüşmeleri yapılan ve stratejik önemi bulunan ürünler hakkında ortaklık yapıldı. Orta- yüksek ve yüksek teknoloji seviyeli sektörlerdeki katma değeri yüksek bu stratejik ürünlerin AR-GE faaliyetlerinde son aşamaya gelindi.

1 yıl içerisinde piyasaya sunulacak bu ürünlerin büyük ses getirmesi beklenirken, toplantı sırasında projeye olan güveni belirtmek için  “ DÜNYA BU GÜNÜ NOT ETSİN’’ ifadesi kullanıldı.

Dipnot: Antalya’dan gelen değerli misafirlerimizin iki günlük ziyaretlerinde iş görüşmelerinin dışında Bursa’nın ilgi çeken tarihi mekânları tanıtıldı. Gezi sonunda ise Bursa’ya özgü lezzetlerin sunulduğu bir yemek yenildi. Yemeğe Koz grup yöneticileri Sn. Şeref Cenkçi ve Sn. Mert Öz katıldı. CC Holding Genel Müdürü Sn. Enes Ediz Genç, güzel geçen bu ziyaretin ve işbirliğinin tüm taraflar için fayda sağlamasını temenni ederken, bu tür çalışmalarla Türk ürünlerinin dünya piyasalarında hakkettiği değeri yakın zamanda bulacağını dile getirdiler.

t