AHİ YAPIYA FRANSA’DAN BÜYÜK İLGİ
CC Holding iştiraki olan Ahi Yapı firmasının özel üretimi olan katlanabilir konteynerlere Avrupa’dan büyük ilgi. Alanında ortaya koymuş olduğu benzersiz çalışmadan dolayı Ahi Yapı'ya ait katlanabilir konteyner ürünü Fransız firma tarafından dikkatle incelendi.

Fransız yatırımcı Charles PRALUS Fransa Devleti tarafından son zamanlarda hem korona virüs sebebi ile hem de deprem gibi beklenmedik doğal afetler için ihtiyaçların en başında gelen barınma ihtiyacını karşılayacak ürünlere ihtiyacın olduğunu belirtti.

Charles PRALUS konteyner için pazar arayışı içerisindeyken bu alanın öncüsü olan Ahi Yapı kalitesiyle üretilmiş katlanabilir konteynerlerin ilgisini çektiğini, gerekli ihtiyacı karşılayabileceği kanısında olduğunu belirttiler.

Fransız Hükümetiyle birlikte çalıştığını belirten Charles PRALUS Korona virüs ve doğal afetlere önlem amaçlı Fransız hükümetinin yüklü ürün arayışında olduğunu dile getirdi. İhtiyaçların karşılanması için ilk etapta 10.000 ikinci etapta 20.000 adet sipariş oluşturabileceklerini söyledi.

Charles PRALUS Ürün örneği görmek ve yakından incelemek istediğini dile getirdi. Ahi Yapı yetkilileri Sn. Adem ÖKSÜZ ve Sn. Ahmet GÜNERİ daha önce kurulumunu gerçekleştirdikleri Ankara, Kızılay'da ki katlanabilir konteyneri incelemek için Ankara'ya gitmeyi teklif ettiler.

Ahi yapı yetkileri İlk etapta fiyat bilgisi için net sipariş sayısı olması gerektiğini, ancak bu şekilde iş birliği yapılabileceğinden bahsettiler.

Talebin karşılanması ve karşılıklı iş birliğinin sağlam temeller üzerinde atılması için bir ön çalışma yapılması ve daha sonra tekrar bir durum değerlendirmesi yapmak üzere toplantı sonlandırıldı.

t